Browar Pilsweizer podsumowuje rok 2014

Browar Pilsweizer SA zwiększył sprzedaż piwa w 2014 roku o 55 proc. w stosunku do roku 2013 i osiągnął próg rentowności, po raz pierwszy zamykając rok finansowy dodatnim zyskiem netto, na poziomie 0,4 mln zł. Sprzedaż piwa marki PILSWEIZER w Warszawie podwoiła się. W związku z rozpoczynającą się współpracą z siecią Carrefour, oraz planami wprowadzenia kilku nowych piw, browar liczy na jeszcze dynamiczniejsze wzrosty w 2015 r.

– Po 9 latach ciężkiej pracy, jakie minęły od momentu zakupienia przez nas Browaru Grybów, w oparciu o który rozwinęliśmy Browar Pilsweizer, udało nam się osiągnąć próg rentowności. Przede wszystkim sprawia nam to ogromną satysfakcję, ale oznacza również wejście w kolejny etap rozwoju biznesowego naszego browaru, w którym będziemy obecni z naszym piwem w całym kraju, oraz będziemy mocniej zabiegać o budowanie świadomości naszej marki w głowach polskich piwoszy – komentuje Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu oraz Członek Zarządu Browaru Pilsweizer SA.

Najbardziej do poprawy wyniku w 2014 r. przyczyniły się wzrosty sprzedaży w największych miastach, przede wszystkim w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, oraz stale rosnące pokrycie kraju jeśli chodzi o dystrybucję – piwo PILSWEIZER  zadebiutowało w tym roku m.in. we Wrocławiu i Białymstoku.

– Obecnie nasza dystrybucja obejmuje już praktycznie wszystkie regiony kraju, przy czym naszym celem były w pierwszej kolejności największe miasta. W 2015 roku spodziewamy się jeszcze dynamiczniejszego wzrostu sprzedaży, do czego przyczyni się m.in. podpisana niedawno umowa dotycząca ogólnopolskiej dystrybucji z siecią Carrefour, zamierzamy też w najbliższych miesiącach mocniej rozwinąć dystrybucję w małych miastach – mówi Andrej Chovanec.

Największy wzrost w 2014 r. dotyczył Warszawy, gdzie sprzedaż piwa PILSWEIZER podwoiła się rok do roku. Jest to m.in. efekt rozpoczęcia współpracy z 3 hurtowniami, oraz rozwinięcia współpracy z jedną z nich (Anda-Dystrybucja) w zakresie produkcji i sprzedaży piwa tworzonego specjalnie dla mieszkańców Warszawy (dwa rodzaje: Wiślane – 10 proc. ekstraktu oraz Odrzańskie – 14 proc. ekstraktu).

– W Krakowie sprzedaż wzrosła o 50 proc., ale to wynik co najmniej tak samo dobry jak warszawski, bo tu z kolei mamy historycznie najlepszą dystrybucję, więc trudniej o duże przyrosty. Do Krakowa nam najbliżej, jest to „nasze miasto” i od zawsze zależy nam na tym, by mieszkańcy Krakowa traktowali Pilsweizer jako ich własne piwo, produkujemy zresztą dodatkowo wyłącznie na lokalne potrzeby piwo o nazwie Krakowiak –  dodaje Chovanec.

W 2014 r. browar poszerzył także dystrybucję do kurortów górskich (m.in. Zakopane, Krynica Zdrój, Szczawnica), zarówno z piwem butelkowym, jak i lanym. W sumie sprzedaż browaru wzrosła w 2014 r. o 55 proc. w stosunku do roku 2013, browar osiągnął także próg rentowności, po raz pierwszy kończąc rok dodatnim zyskiem na poziomie netto, w wysokości 0,4 mln zł.

W planach na 2015 rok browar ma dalsze zwiększanie obecności PILSWEIZERA w całym kraju, ale planuje także rynkowe debiuty 3-4 nowych piw, m.in. ciemnego piwa dolnej fermentacji z trzech słodów. Rozważany jest także start produkcji cydru oraz bezalkoholowego napoju na lato.

W 2014 r. Browar Pilsweizer przeprowadził proces całościowego rebrandingu. Złożyły się na niego m.in. nowy całościowy system identyfikacji wizualnej browaru, nowe logotypy, zmiana i ujednolicenie nazw poszczególnych piw i ich etykiet, wprowadzenie jednej marki parasolowej PILSWEIZER, oraz stworzenie kilku głównych linii produktowych, wyróżnionych dodatkowo kolorystyką butelek. Uruchomiona została także nowa strona korporacyjna browaru: pilsweizer.com.

Piwa browaru zostały podzielone na 3 główne linie, co podkreślone jest dodatkowo właśnie kolorystyką butelek, do których są nalewane. Piwa mocne są nalewane do butelek zielonych (m.in. Szwejkowe, Krzepkie, Bock), piwa linii Ekskluzywnej nalewane są do butelek białych (Aloesowe z miodem, Premium, Exclusive i Strong)  natomiast piwa linii Regionalnej do butelek brązowych (Góralskie, Grybów, Lach), do których są nalewane również piwa z krótką datą spożycia, takie jak Niepasteryzowane czy Tankowe.

Menu