Czy od piwa się tyje?

W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że piwo przyczynia się do nadwagi, a w skrajnym przypadkach nawet otyłości. Złocisty trunek był obwiniany o to, że wielu mężczyzn po trzydziestce nabawia się od niego tzw. brzucha piwnego czy mięśnia piwnego, który w rzeczywistości powstaje po prostu w związku zbyt dużą ilością niespalanych kalorii w organizmie. Czy samo piwo może sprawić, że nasza waga zwiększy się do nieakceptowalnych wartości i na zawsze utracimy smukłą sylwetkę? Wszystko zależy od nas.

Styl życia ma znaczenie!

Codzienne wypijanie dwóch piw do serialu, połączone z zagryzaniem go słonymi przekąskami takimi jak słone orzeszki czy paluszki, w połączeniu z brakiem ruchu, prosty sposób na nabawianie się nie tylko otyłości, ale innych niebezpiecznych chorób układu krążenia, serca czy cukrzycy. Pijąc piwo, takie jak np. piwa rzemieślnicze Pislvar, tak jak ze wszystkim, powinniśmy zachować zdrowy umiar.

Nie jest powiedziane, że aby mieć smukłą, atrakcyjną sylwetkę nie powinniśmy sięgać pod żadnym pozorem po piwo. Wszystko jest dla ludzi. Natomiast powinniśmy zadbać o nawyki. Zamiast podjeżdżać jeden przystanek autobusem czy samochodem, zdecydujmy się na krótki spacer.  Jeździjmy na rowerze. Zapiszmy się na basen i siłownię oraz ćwiczmy regularnie w domu. Wprowadźmy do naszej diety duże ilości surowych warzyw i owoców. Odstawmy śmieciowe jedzenie: chipsy i słodycze zastąpmy zdrowymi, niskokalorycznymi przekąskami o wysokich wartościach odżywczych oraz niskiej kaloryczności.

Oczywiście piwo również przyczynia się do wzrostu wagi. Energia, jaką dostarczamy sobie, pijąc złocisty trunek, powinna zostać spalona, aby nie przekształcić się w tkankę tłuszczową. Po wizycie w knajpie, można np. wrócić do domu pieszo (szczególnie, jeśli blisko mieszkamy) zamiast podjeżdżać autobusem lub taksówką).  Wiele osób popełnia też poważny błąd, który przyczynia się do późniejszych poważnych problemów z nadwagą i otyłością. Często po powrocie z knajpy jesteśmy głodni i jemy wszystko, co znajdziemy w lodówce, nie zwracając uwagi na jakość i ilość. Po czym idziemy spać z pełnym żołądkiem. Dlatego warto się pilnować i unikać takich sytuacji.

Podsumowując, zapamiętaj te rady, aby móc od czasu do czasu napić się piwa, bez ryzyka:

– Picie piwa może przyczynić się do wzrostu wagi.

– Pijmy ostrożnie i z umiarem.

– Nie warto pić byle czego. Lepiej wypić jedno porządne piwo raz na tydzień niż kilka produktów słabej jakości.

– Zrezygnujmy ze śmieciowego jedzenia. Nie potrzebujesz pustych kalorii.

– Po powrocie do domu z knajpy, nie kieruj swoich pierwszych kroków prosto do lodówki!

– Ćwicz regularnie!

Menu