Detoksykacyjne właściwości piwa aloesowego z miodem

Wszystko jest dla ludzi, również piwo. Choć alkohol w nadmiarze ma zgubne skutki, które są powszechnie znane i o których nie trzeba się długo rozpisywać, piwo może mieć również zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Coraz więcej dzieł browarników posiada wyjątkowy charakter, który doda wyrazu leniwym, niedzielnym popołudniom na działce i będzie dopełnieniem weekendowych szaleństw na imprezach muzycznych i koncertach. Takim piwem jest nowy produkt polskiego browaru Pilsvar Aloes&Curacao, łączący oczyszczające właściwości aloesu, lekką słodycz wielokwiatowego miodu z orzeźwiającym smakiem. 

Zbawienne właściwości aloesu

Już starożytni doceniali zbawienne właściwości aloesu. Dziś ta gromadząca wodę roślina, występująca w ponad 550 gatunkach, jest szeroko używana w farmacji, produkcji kosmetyków i przemyśle spożywczym. Sok z aloesu poprawia gojenie się ran, ma właściwości przeczyszczające, wspierając procesy trawienne, a leki oparte na tej roślinie wspierają leczenie trądziku. Ma działanie przeciwzapalne, wspiera leczenie bolesnych dolegliwości jelit i wątroby, łagodzi skutki ukąszeń insektów. Medykamenty na bazie aloesu pozytywnie wpływają na naszą odporność i poprawiają zdolności bioregeneracyjne. Jest niezastąpiony w leczeniu dolegliwości skórnych: pomaga przy wysypkach i oparzeniach, spowodowanych wystawieniem ciała na działanie promieni słonecznych. 

Właściwości detoksykacyjne aloesu sprawiają, że wyciąg z tej rośliny, jest składnikiem soków i koktajli, które pomagają usunąć toksyny z naszego organizmu.

Choć aloes prawie w całości składa się z wody, posiada również liczne witaminy (z grupy A, B, C i E), sole mineralne, kwas foliowy i biotynę, dzięki którym pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Orzeźwienie, ochłodzenie, detoksykacja i niesamowity smak, na który składają się przepyszne rzemieślnicze piwo, aloes, miód kwiatowy, dodany dla przełamania smaku oraz likier wytwarzany ze skórek gorzkich pomarańczy – Curacao – to tylko niektóre powody, dla których warto sięgnąć po nowy piwo Pilsvar. Kto spróbuje, na pewno nie będzie żałował i wróci po więcej! 

Menu