W jakich piwach najczęściej gustują kobiety?

Jak dowodzą badania, aż 72% ankietowanych kobiet przyznaje, że z mniejszą lub większą częstotliwością sięga po napój alkoholowy, jakim jest piwo. Okazuje się jednak, że Panie zwracają uwagę na zupełnie inne cechy, niż Panowie, a ich wybory podyktowane są zazwyczaj chęcią skosztowania dobrego, wysokogatunkowego produktu. W jakich piwach kobiety gustują najczęściej? I co sprawia, że jeden produkt zyskuje większą popularność, niż inny? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie piwo wybierają kobiety?

Jak pokazują badania, ale także praktyka Panie sięgają przede wszystkim po jasne gatunki piw, które wyróżniają się nieco lżejszym i mniej gorzkim smakiem. Jednocześnie ich uwagę przyciągają zazwyczaj produkty o stosunkowo niewielkiej zawartości alkoholu, które można wypić bez silnych następstw. 

Warto także podkreślić, że kobiety nie uważają piwa za napój typowo męski. Chętnie sięgają po ciekawe, kraftowe propozycje, stawiając na wysoką jakość i ciekawy smak oraz traktując piwo, jako miły przerywnik, pozwalający na rozpieszczanie kubków smakowych.  

Piwa smakowe – nasza oferta

Jedną z głównych propozycji, która dominuje w kobiecym świecie są piwa smakowe, których spożycie wzrasta szczególnie w sezonie letnim. Produkty tego typu stanowią odpowiedź na opisane wyżej potrzeby Pań: wyróżniają się lekkim, słodkim smakiem, który sprawia przyjemność i orzeźwia.

Jakie gatunki cieszą się największą popularnością wśród Pań? Jeśli chodzi o naszą ofertę to na uwagę zasługuje Pilsvar Miodowy oraz Pilsvar Miód-Malina. Dużą popularnością cieszy się także nowość, czyli niespotykane na polskim rynku, piwo Aloesowe z Miodem i Piwo Trzcinowe Słodowe. Propozycje te są iście wakacyjną mieszanką, która kusi swoim owocowym smakiem i ciekawym charakterem.  

Warto dodać, że:

  • Pilsvar Miód-Malina to połączenie naturalnego, sądeckiego miodu i soku z dojrzałych malin, które zachwyca kompozycją smaku i bukietem aromatów; piwo dojrzewało swobodnie i jest niefiltrowane,
  • Pilsvar Miodowy to z kolei wyjątkowa receptura łącząca słodycz i słoneczny kolor miodu gryczanego i krystalicznej, górskiej wody źródlanej,
  • Pilsvar Aloes&Curaco to połączenie soku z aloesu oraz Curacao; wyróżnia się osobliwą zieloną barwą, a jego oryginalny charakter podkreśla mieszanka miodu wielokwiatowego; piwo posiada orzeźwiający smak, jest lekkie ze względu na niski ekstrakt, idealnie nadaje się na gorące letnie popołudnia,
  • Pilsvar Trzcinowe Słodowe to propozycja o barwie ciemnej herbaty, średnio klarowna i z niewielkim osadem; całość jest delikatnie słodka, a długoutrzymująca się piana sprawia, że propozycja ta przypadnie do gustu każdej kobiecie. 
Menu