Jakie piwo Polacy piją najchętniej, czyli kilka słów o upodobaniach piwoszy

Piwo jest w naszym kraju niekwestionowanym liderem wśród najchętniej spożywanych napojów alkoholowych. Pijane jest zarówno podczas imprez masowych, jak i spotkań towarzyskich, przy rodzinnym grillu, a także dla smaku — bez specjalnej okazji. Co ciekawe, bardzo chętnie sięgamy po marki krajowe i coraz chętniej delektujemy się piwami rzemieślniczymi.

Doceniamy krajowe marki piw

Polacy bardzo chętnie wybierają rodzime marki piw. W różnorodnych statystykach piwa czeskie czy niemieckie znajdują się na kolejnych miejscach na liście. Doceniamy również piwa regionalne, nie tylko ze względu na przywiązanie do lokalnych produktów, ale również ze względu na ich dobrą jakość.

Popularność zdobyły także piwa rzemieślnicze, które produkowane są zgodnie z tradycyjną sztuką browarniczą na bazie unikalnych receptur. Co ważne, sięgają po nie zarówno piwni koneserzy, jak i konsumenci, którzy po prostu oczekują dobrej jakości trunku o wyrazistym smaku. Oferta piw rzemieślniczych jest obecnie szeroka, dlatego też każdy może znaleźć smak i aromat odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Polacy najchętniej sięgają po lagery

Lagery to najchętniej wybierany rodzaj piw w naszym kraju. Jasny trunek z dolnej fermentacji jest lekki, przyjemnie orzeźwiający i cechuje się stosunkowo niskim poziomem odczuwalnej goryczki. To piwo uniwersalne, dobre dla każdego, więc nie powinno dziwić, że jest najpopularniejsze. Dodatkowo bardzo dobrze gasi pragnienie, więc świetnie sprawdza się podczas wakacyjnego grillowania. W naszej ofercie przykładem takiego trunku jest Pilsvar American Pale Lager.

Popularność zdobywają piwa niepasteryzowane

Zauważyć można też wyraźnie rosnące zainteresowanie piwami niepasteryzowanymi. Pasteryzacja to proces, który ma wydłużyć przydatność napoju do spożycia, jednak sprawia, że piwo staje się mniej klarowne, a smak może być nieco mniej wyrazisty. I chyba jest w tym sporo prawdy, skoro coraz chętniej sięgamy na półkę po niepasteryzowane trunki, np. po naturalny, niepasteryzowany Pilsvar.

A dla prawdziwych koneserów niepasteryzowanych piw stworzyliśmy unikalny Pilsvar Tankowe. To piwo prosto z tanku leżakowego — niepasteryzowane i niefiltrowane. Rarytas dla wszystkich smakoszy, którzy doceniają wyrazisty smak piwa niezmieniony przez pasteryzację.

Piwa ciemne i smakowe na specjalne okazje

Piwa ciemne wybierane są zdecydowanie rzadziej niż np. lagery, ale również mają swoich zwolenników. Sięgamy po nie wtedy, gdy mamy ochotę na wyrazisty, intensywny i bardzo klarowny smak. Wiele ciemnych trunków to prawdziwe rarytasy. Doskonałym tego przykładem jest Pilsvar Porter Galicyjski, który z pełnym przekonaniem nazwać można arcydziełem polskiego browarnictwa. Powstaje zgodnie ze starymi recepturami opracowanymi w XIX wieku przez założyciela browaru, Franciszka Paschka.

Po piwa smakowe, które do niedawna jeszcze utożsamiane były z trunkami dedykowanymi przede wszystkim kobietom, chętnie sięgają przedstawiciele obu płci. Miłośnicy lekko słodkawych smaków mogą się delektować piwem Pilsvar Trzcinowe Słodowe. Ciekawą propozycją jest też Pilsvar Miodowy, który łączy w sobie goryczkę polskich chmieli ze słodyczą i słonecznym kolorem miodu gryczanego. Na uwagę zasługuje też Pilsvar Miód-Malina, którego smak wzbogacony został przez sok z dojrzałych malin.

Menu