Oferta PIWNA

https://pilsvar.pl/piwoooooo/Tradycje browarnictwa na Ziemi Grybowskiej sięgają do roku 1804, kiedy to powstał browar w Siołkowej. Dynamiczny rozwój tego browaru rozpoczął się kilka lat później, po przejściu w ręce czeskiego piwowara Franciszka Paschka. Kontynuatorem tej tradycji stał się Browar Grybów, na którego czele stoją od 2005 roku Ivan Chovanec oraz jego syn Andrej. Doprowadzili oni do ustabilizowania się firmy oraz rozpoczęli produkcję piwa marki PilsvarObecnie Browar Pilsweizer jest jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu. W naszej ofercie znajduje się naturalne piwo, warzone w siedmiu ekstraktach od 10 blg do 22 blg.

Umiejscowienie Browaru Pilsweizer

Browar Pilsweizer położony jest w leżącym we wschodniej części Małopolski Grybowie. Zajmujący cztery, rozdzielone malowniczym potokiem Strzylawka działki, kompleks Browaru, usytuowany jest bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 28. Na terenie Browaru, znajdziecie Państwo budynek administracyjno-socjalny ze firmowym sklepem i pijalnią piwa oraz część produkcyjną i magazynową. Wśród nich wyróżnić możemy serce każdego browaru – warzelnię, infrastrukturę techniczną w postaci kotłowni, magazynu oraz nieczynnej słodowni. W osobnym budynku po drugie stronie potoku mieści się fermentownia, leżakownia wraz z rozlewnią.

Piwa i butelki

W trosce o naszych klientów, zapewniamy im nie tylko doznania smakowe, ale także estetyczne. Do naszych piw starannie dobieramy rodzaj butelki, do której jest ono lane. Tak oto w butelkach brązowych znajdziecie Państwo piwo regionalne, np. piwo Krynickie lub Dla Krakowian. Posiadamy także dwa inne rodzaje butelek – białe i zielone. Do tych pierwszych lejemy piwa ekskluzywne, w tym m.in. Premium i Trzcinowe Słodowe. W zielonych butelkach z kolei znajdują się piwa mocne m.in. Góralskie Krzepkie, Bock i Czechosłowackie 12Blg.

Poznaj nasze doskonałe piwa

Menu