Orzeźwiające piwa idealne na lato

Orzeźwienie jest tym, czego każdy organizm potrzebuje po męczącym dniu, a szczególnie bardzo upalnym. Pierwszą nadrzędną sprawą, o której należy pamiętać, jest właściwe nawodnienie. Różne źródła podają różne informacje, jednak przyjęło się, że minimum dwa litry czystej wody w ciągu dnia należy spożyć. Dobrze, jeśli jest jej więcej w postaci np. owoców. Jednak orzeźwić się można również piwem. Jakim?

Piwo a orzeźwienie

W zależności od indywidualnych upodobań ludzie stosują różne metody, które ich orzeźwiają od środka. Dla jednych są to owoce, dla innych woda. Jeszcze inni kładą nacisk na napoje schłodzone, a kolejni sięgają po piwo z browaru Pilsvar z Grybowa. Orzeźwienie jest przede wszystkim ulgą, wytchnieniem, a to może zapewnić tylko napój odpowiedniej jakości. Warto pamiętać, że i piwo może nam je zapewnić pod warunkiem jednak, że będzie odpowiednio uwarzone. A więc które jest najlepsze na porę letnią? Sprawdźmy!

Piwo na skwar!

Propozycji na naprawdę upalne dni z pewnością jest znacznie więcej, warto jednak pochylić się nad opisaną poniżej piątką piw zapewniających orzeźwienie.

Nr 1 Pils. Piwo intensywnie chmielowe o jasnej barwie. W zasadzie kwintesencja piwa w najczystszej postaci. Odpowiednio schłodzone zapewni ulgę w najgorętsze dni, całkowicie gasząc pragnienie.

Nr 2 Radler. Typ piw o smaku owocowym, wielu różnych odmian. Dobrze schłodzone zapewnią orzeźwienie, którego organizm tak bardzo potrzebuje.

Nr 3 Gose. Wyjątkowo orzeźwiające piwo. Słabo wyczuwalna gorycz, za to intensywna kwasowość. To w połączeniu z lekkością tego trunku sprawia, że staje się jedną z najlepszych opcji na upalne dni.

Nr 4 Piwa bezalkoholowe. Coraz bardziej popularne napoje o niskiej bądź zerowej zawartości alkoholu cieszą się zainteresowaniem kierowców. Są jednak również doskonałe na upalny dzień.

Nr 5 IPA. Trunek idealny na gorące dni. Bardzo lekki, wodnisty, ale bardzo intensywnie chmielowy. Choć należy do raczej mocniejszych piw, wciąż stanowi opcję, którą na lato można polecić.  

Menu