Pilsvar American Pale Lager (APL)

Wyczuwalna, delikatna nutka goryczki, kompozycja amerykańskich chmieli i odpowiedni czas leżakowania – to wszystko sprawia, że Pilsvar American Pale Lager jest piwem orzeźwiającym i wyjątkowo aromatycznym. Ten trunek łączy przyjemność z relaksem. Dzięki delikatnie wyczuwalnej, chmielowej goryczce i wyraźnemu smakowi słodu jest uwielbiany przez smakoszy piwa z całego świata.

Czym charakteryzuje się American Pale Lager?

American Pale Lager (APL) to lekkie piwo dolnej fermentacji. Wywodzi się z europejskich lagerów i zawędrowało do USA razem z niemieckimi imigrantami. Pierwszy znany trunek tego typu został uwarzony przez Johna Wagnera w Filadelfii w pierwszej połowie XIX wieku przy użyciu drożdży pochodzących z jego rodzinnej Bawarii. Dziś lagery nawiązujące do nurtu piw amerykańskich warzy się na całym świecie.

American Pale Lager wyróżnia się słomkowym lub jasnozłotym kolorem. Jest dość wodnisty i ma wyraźny aromat. Jeśli chodzi o smak, piwo to jest cenione przez smakoszy złotego trunku za charakterystyczną, chmielową goryczkę i wyraźny smak słodu. Zapewnia uczucie orzeźwienia. Zawartość alkoholu w American Pale Lagerach wynosi zwykle od 4 do 6%, czyli nieco mniej niż w europejskich lagerach, z których się wywodzi.

American Pale Lager uznawany jest za piwo uniwersalne. Doskonale nadaje się do popijania potraw mięsnych: wołowiny, gęsiny, tatara oraz ostrych dań, na przykład kuchni meksykańskiej. Dzięki temu jest świetnym wyborem na grilla. Pasuje też do kruchych ciast owocowych. American Pale Lager powinien być serwowany w pintach, czyli szerokich szklankach rozszerzających się ku górze. Pozwala to na swobodne ulatnianie się aromatu piwa.

Chcesz spróbować charakterystycznego amerykańskiego jasnego lagera? Postaw na Pilsvar American Pale Lager. Gdy zatopisz w nim usta, poczujesz się jak w amerykańskim barze piwnym.

Menu