Pilsweizer Podhalańskie i Zamkowe

Pilsweizer poszerza ofertę piw lokalnych, wprowadza Podhalańskie Wartkie oraz Muszyńskie Zamkowe

Browar Pilsweizer wprowadza na rynek dwie nowe marki piwa – Podhalańskie Wartkie i Muszyńskie Zamkowe. Poszerza w ten sposób linię górskich piw lokalnych, zapoczątkowaną w ubiegłym roku piwem Zakopiańczyk.

Pilsweizer zapoczątkował linię piw lokalnych w maju 2015 r. piwem Zakopiańczyk, a następnie do końca ub.r. poszerzył ją wprowadzając marki: Piwniczańskie, Sądeckie oraz Zakopiańczyk Miód Malina. Już w 2016 r. do tej linii produktowej dołączyło w portfolio browaru piwo Gorlickie. Przy projektach piw lokalnych Browar Pilsweizer współpracuje zarówno z lokalnymi sklepami, jak i odbiorcami z kanału HoReCa, czyli hotelami, restauracjami czy pubami działającymi na danym obszarze.

Zgodnie z ideą ”założycielską” piwa te – o nazwach związanych z konkretnymi miejscowościami – kierowane są zarówno do turystów, jak i do miejscowych „lokalnych patriotów”.

Piwo Pilsweizer Podhalańskie Wartkie to jasne piwo typu Pils, dolnej fermentacji, o blg 12 i zawartości alkoholu 5,7 proc., przygotowywane ze słodu jęczmiennego oraz 3 rodzajów chmieli – Marynka, lubelski i Magnum. Jest dochmielone, ma zrównoważony smak goryczkowy. Będzie dystrybuowane na obszarze całego Podhala.

Piwo Muszyńskie Zamkowe to piwo mocne  (15,1 blg i 7,6 proc. alkoholu), przygotowywane również w oparciu o 3 różne odmiany chmielu (Marynka, lubelski i Magnum). Piwo dostępne będzie w sprzedaży wyłącznie w Muszynie i okolicach.

Menu