Rozpoczynamy przygodę z kraftem. Jak wybrać pierwsze piwo rzemieślnicze?

Choć cały czas największą popularnością w Polsce cieszą się piwa produkowane przez krajowych potentatów, to coraz więcej osób docenia zalety piw produkowanych przez małych, lokalnych producentów. Mowa o piwach kraftowych, zwanych inaczej rzemieślniczymi. Łączą one wyjątkowy smak oparty na oryginalnych recepturach oraz ogromną pasję wkładaną w ich tworzenie. To świetna alternatywa dla masowych produktów. Wiele osób, które raz sięgną po krafty, później nigdy nie wraca do masówki. I ciężko się im dziwić. Popularność piw rzemieślniczych sprawia, że duzi producenci próbują podszywać się pod piwa kraftowe, nawiązując do estetyki małych, lokalnych browarów. Jednak nie powinieneś dać się zwieść, kraft to piwo niezależne, powstałe w browarze, który nie jest kontrolowany przez wielki kapitał, a nie bardziej udziwniona wersja produktów rynkowych liderów. Dowiedz się jak zacząć swoją przygodę z kraftami i jak wybrać pierwsze piwo rzemieślnicze. 

Twoje pierwsze piwo kraftowe

Wybierając swoje pierwsze piwo kraftowe zastanów się, jaki smak najbardziej Ci odpowiada. Czy chciałbyś spróbować bardziej goryczkowego trunku, czy raczej szukasz łagodniejszego smaku. Czy do tej pory bardziej podchodziły Ci lagery czy może wolałeś piwa pszeniczne. A może jesteś fanem ciemnych piw, w rodzaju porterów? A może cenisz owocowe dodatki, które sprawiają, że piwo świetnie gasi pragnienie i jest świetnym towarzyszem szalonych imprez i leniwych dni, spędzonych na plaży.

Szukając ulubionego piwa rzemieślniczego warto spróbować produktów z naszego browaru. Piwa, które produkujemy zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia, potwierdzające ich wysoką jakość. Nasze krafty, składające się z krystalicznie czystej wody, podstawowych, prostych i naturalnych składników oraz dodatków, zdobywają uznanie kolejnych grup koneserów piwa. Łączymy tradycję i uznanie dla polskiej sztuki piwowarskiej jak w dedykowanym spuściźnie historycznej i kulturalnej dawnej stolicy Polski Pilsvarze dla Krakowian czy ciemnym galicyjskim Portrerze, z nawiązaniami do kultur innych krajów jak w inspirowanym czasami Cesarsko-Królewskiej Monarchii piwie Švejkove czy angielskim Pale Ale piwie ESB. 
Piwa kraftowe to nie jest produkt, który dostaniesz w każdym sklepie. Oryginalne piwa rzemieślnicze znajdziesz w naszych sklepach patronackich oraz punktach, z którymi współpracujemy. Odwiedź naszą stronę, by znaleźć sklep w twojej okolicy!

Menu